Różne

Niesamowity widok, Chińczycy podrobili sklep

Dla świata to kolejny przykład, że Chińczycy potrafią podrobić wszystko. Po tym jak kilka miesięcy temu w mieście Kumning otwarto klon sklepu Apple, teraz przyszedł czas na… Ikeę. 11 Furniture, bo tak nazywa się nowy sklep, wygląda jak bliźniak popularnego szwedzkiego sklepu, a jedyną różnicą jest to, że mebli nie pakuje się w płaskie paczki i nie trzeba ich samemu montować – informuje Reuters.

Różne

Niesamowity wyczyn Polaka. „Potraktowano mnie jak szalonego żebraka”

W ostatni etap maratonu dookoła świata wyruszył dziś z Moskwy polski biegacz – Piotr Kuryło. Jego przygoda zaczęła się niemal rok temu gdy wystartował z Augustowa do Lizbony. Następnie samolotem przedostał się do USA. Przebiegł 14 stanów i ponownie samolotem przeleciał przez ocean do położonego na północy Rosji Władywostoku.

6982

Głos wołającego na puszczy

Ponad 80 lat temu, nestor polskich socjalistów, Bolesław Limanowski wystosował list otwarty do ówczesnego prezydenta Rzeczypospolitej. List ten do dziś nie doczekał się odpowiedzi, mimo iż jego przesłanie pozostaje nadal aktualne.

Różne

Niespodziewany efekt żucia gumy w szkole

Guma do żucia jako symbol uczniowskiego nietaktu, przechodzi już do historii. Zamiast karcić uczniów za żucie gumy, niemieccy nauczyciele zaczynają do niej zachęcać – informuje Deutsche Welle. – Zachęcamy naszych uczniów, by żuli gumę szczególnie w czasie klasówek – mówi Hans Dasch, dyrektor Szkoły Podstawowej Volkenschwand w Bayern. Rodzice, uczniowie, nauczyciele nie dowierzają jeszcze temu zaskakującemu pomysłowi.