Różne

Słynny kaznodzieja: za 5 dni świat się skończy

Amerykański duchowny i kaznodzieja Harold Camping w dalszym ciągu utrzymuje, że koniec świata nastąpi już 21 października tego roku, punktualnie o godz. 18, bez względu na strefy czasowe – pisze serwis utro.ru. Samozwańczy prorok, który wcześniej nie raz się mylił, zwrócił się ponownie do słuchaczy radia Family Network, zapewniając, że "tym razem, jak się wydaje, będzie to już prawdziwy koniec wszystkiego".

Różne

Walczą o zagrożony symbol. „Narodowa hańba”

Zaostrzenie przepisów ruchu drogowego i budowa specjalnych tuneli dla misiów koala powinno zapobiec wymieraniu gatunku będącego symbolem Australii – wynika z raportu przedstawionego w czwartek przez członków jednej z komisji australijskiego Senatu. Zdaniem komitetu umieszczenie tego symbolu Australii na liście byłoby narodową hańbą – powiedział przewodniczący komisji, senator Doug Cameron.

Różne

Niezwykłe życie bohatera. Kradnie statki piratom

Nietypową formę zatrudnienia znalazł Max Hardberger (62 lata), który wraz ze swoimi towarzyszami pomaga firmom w odzyskiwaniu ich statków porwanych przez piratów. Mężczyzna, który dosłużył się przydomka "windykatora", ujawnił ostatnio kulisy swojej pracy serwisowi dailymail.co.uk. Pochodzący z Nowego Orleanu (USA) Hardberger jest jedynym człowiekiem, który kradnie statki piratom. Z tego zajęcia utrzymuje się już od 1987 roku.

Różne

Dziwna choroba Amerykanki. „To mnie przeraża”

U Adele Edwards z Bradenton na Florydzie zdiagnozowano bardzo rzadkie schorzenie, które wykryto po tym, jak kobieta przyszła po pomoc w walce z uzależnieniem od jedzenia… sofy – informuje serwis dailymail.co.uk. Aby wyjść z tego uzależnienia Adele próbowała nawet hipnozy. Sama była zdziwiona tym, jak wiele ta kuracja jej dała. – Lekarze powiedzieli mi, że mogłam dostać blokady brzucha, a moje jelita mogły eksplodować. To mnie przeraża – mówi.

Różne

Nietypowa akcja związana z wąsami A. Małysza

Na ostatnie skoki Adama Małysza – tylko z wąsami. Z tego założenia wyszedł też PKS Wschód. Kierowcy autobusów jadących do Zakopanego w piątek i sobotę będą wąsaci. Na popularnych serwisach społecznościowych tysiące ludzi bierze udział w podobnych akcjach związanych z wąsami polskiego skoczka.

Różne

Taniec na rurze dla Jezusa. Ku chwale Pana

W Texasie (USA) odbywają się zajęcia przeznaczone tylko da pań, na których mogą nauczyć się jak tańczyć na rurze. Ma to służyć chwaleniu Pana, poprzez docenianie tego czym nas obdarował. Ich hasło przewodnie to "taniec na rurze dla Jezusa" – informuje huffingtonpost.com

Bez kategorii

Idzie wiosna

21 Marca rozpoczyna kalendarzowa się wiosna. Tego dnia wielu z nas ruszy z Marzanną gonić z kątów resztki zimy, inni zaczną intensywnie myślec o wiosennych pracach w swoich ogródkach.