Różne

Ogromna ryba z frytkami, rekord pobity (wideo)

Ogromnych rozmiarów tradycyjna brytyjska potrawa, czyli ryba z frytkami, została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Zgodnie z zasadami konkursu, w przygotowaniu potrawy wykorzystano tylko jeden kawałek ryby. Był to 18-kilogramowy halibut, do którego dodano 28 kilogramów frytek. Potrawa pobiła dotychczasowy rekord, a zyski z jej sprzedaży tradycyjnie przekazano na cele charytatywne – informuje TVN24.

5980

„Rzeczpospolita” – Wyprzedaż akcji ratuje budżet państwa

"Rzeczpospolita" pisze, że dzięki ofercie PGE za 4 miliardy złotych minister skarbu może pobić prywatyzacyjny rekord z 2000 roku. Takiej transakcji inwestorzy z warszawskiej giełdy jeszcze nie widzieli – podkreśla gazeta. Z udziałem rekordowej liczby ośmiu banków i domów maklerskich Ministerstwo Skarbu szukało nabywców na 10 procent akcji Polskiej Grupy Energetycznej.

Bez kategorii

102 golasów pobiło rekord. „To było stresujące”

102 golasów postanowiło pobić rekord świata we wspólnej jeździe na rollercoasterze. Śmiałkowie dokonali tego wyczynu w angielskim mieście Southend-on-Sea (południowo-wschodnia cześć kraju). Zabawa była połączona ze zbiórką pieniędzy na Southend University Hospital. – To naprawdę było stresujące, by rozebrać się przed tyloma widzami oraz reprezentantami mediów – stwierdziła Barbara Warner z fundacji szpitala – informuje telegraph.co.uk.