Różne

„Chodź, zróbmy to razem”. Kontrowersyjny spot

Kontrowersyjny spot wyborczy Jednej Rosji, partii politycznej premiera Władimira Putina może zostać zakazany. Reklama, która z seksualnym podtekstem wzywa do głosowania na Jedną Rosję wzburzyła polityków opozycji, którzy zarzucają jej, że wzywa obywateli do łamania zasady tajnego głosowania. – Partia nawołuje do łamania konstytucji. Wyborca musi być sam w kabinie do głosowania – twierdzi Giennadij Gudkov, na którego wypowiedź powołuje się serwis businessinsider.com. Zdaniem dziennikarzy, jeśli oskarżenia są prawdziwe autorzy filmu mogą zostać ukarani grzywnami, a nawet karą więzienia.

Różne

Putin zbiera na pomnik. Ministrowie się zrzucą

Władimir Putin w środę położył kamień węgielny pod przyszły pomnik Piotra Stołypina, wdrażającego reformy premiera carskiej Rosji, który w 1911 roku został zamordowany przez rewolucjonistę – informuje serwis izviestia.ru. Obecny premier Rosji, aby zdążyć z budową monumentu na jubileusz 150-lecia urodzin reformatora, który przypada w 2012 roku, postanowił zebrać pieniądze sam i ….polecił swoim ministrom, aby na ten cel przeznaczyli jedną pensję.

6736

„Umowa gazowa z Rosją jest jednoznacznym sukcesem”

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski mówi, że umowa gazowa z Rosją jest "jednoznacznym sukcesem". Gość Salonu Politycznego Trójki odnosił się do kontrowersji, jakie wzbudziła wypowiedź premiera Rosji Putina, że kontrakt na tranzyt rosyjskiego gazu przez Polskę został przedłużony do 2045 roku. Wcześniej minister gospodarki Waldemar Pawlak mówił, że umowa obowiązuje do 2019 roku.