Różne

Zimny prysznic dla Rosjan. Niemcy zszokowani

Niemiecka prasa jest zszokowana odłączaniem na dwa tygodnie gorącej wody w Rosji – donosi newsru.com. Każdego roku Rosjanie od Kaliningradu do Kamczatki wracają do czasów Związku Radzieckiego – pisze niemieckie czasopismo "Focus". Ciepłą wodę odłącza się, aby naprawić rury wodociągowe, które są wykorzystywane od czasów Stalina.

Różne

Pies pomaga chorym. Zebrał już 17 tys. dolarów

Jeszcze trzy lata temu Doser mieszkał w schronisku. Od czasu, kiedy znalazł nowego właściciela przeszedł niesamowitą zmianę i odkrył swoją drugą naturę. Razem z maratończykami biegnącymi w celach dobroczynnych przebiegł całą trasę i otrzymał medal Centrum Leczenia Chorób Nowotworowych Uniwersytetu w Maryland. Po tym wydarzeniu, za sprawą własnego konta na Facebooku, bohaterski pies zebrał na rzecz potrzebujący aż 17 tysięcy dolarów.

Bez kategorii

Przemysłowe cmentarzyska Śląska na fotografii

Od pewnego czasu odwiedzam miejsca, które zaczynają na Śląsku zanikać. Znajduję wiele nieczynnych kopalń, hut i przedsiębiorstw, więc lista miejsc ciekawych do zobaczenia stale się powiększa. Smutne jest jednak to – że muszę się śpieszyć!

Różne

Sposób na powstrzymanie ataków słoni

Dzięki stawianiu uli w granicach gospodarstw kenijscy farmerzy odpoczęli od ataków słoni, które szukają pokarmu. Naukowcy mają nadzieję, że nowa metoda zapobiegania konfliktu między gatunkami upowszechni się w wielu kenijskich wioskach – informuje BBC.

Różne

Takiej plaży dotąd w Europie nie było

W miejscowości Mangualde, na północy Portugali, uruchomiono pierwszą w Europie sztuczną plażę. Na posiadłości usytuowanej 100 km od wybrzeża Atlantyku zainstalowano gigantyczny basen ze słoną wodą oraz panele imitujące niebo i linię horyzontu.

10007

Nauka w trakcie wakacji procentuje

Lato to czas odpoczynku od szkolnych i akademickich obowiązków. Także dorośli oddają się wtedy myśleniu o wczasach i przyjemnym nicnierobieniu. Mimo to, coraz więcej osób decyduje się przeznaczyć ten okres na naukę.