Różne

„Chodź, zróbmy to razem”. Kontrowersyjny spot

Kontrowersyjny spot wyborczy Jednej Rosji, partii politycznej premiera Władimira Putina może zostać zakazany. Reklama, która z seksualnym podtekstem wzywa do głosowania na Jedną Rosję wzburzyła polityków opozycji, którzy zarzucają jej, że wzywa obywateli do łamania zasady tajnego głosowania. – Partia nawołuje do łamania konstytucji. Wyborca musi być sam w kabinie do głosowania – twierdzi Giennadij Gudkov, na którego wypowiedź powołuje się serwis businessinsider.com. Zdaniem dziennikarzy, jeśli oskarżenia są prawdziwe autorzy filmu mogą zostać ukarani grzywnami, a nawet karą więzienia.

Różne

11-latek aresztowany za rysunek u psychologa

Policja z miasta Arvada w USA aresztowała 11-letniego Tima po tym, jak dziecko na prośbę terapeuty zobrazowało swoje uczucia na kartce papieru. Na rysunku widniała postać z pistoletem wycelowanym w inne, cztery postaci wypowiadające słowa "nauczyciel musi zginąć". Rodzice chłopca byli zaskoczeni, gdy tego samego dnia do drzwi ich domu zapukała policja i aresztowała 11-latka, którego wyprowadzono w kajdankach – informuje serwis kdvr.com.

6696

Polska nie jest krajem przyjaznym przedsiębiorcom

Polska nie jest krajem przyjaznym przedsiębiorcom – wynika z raportu przedstawionego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Wśród 183 krajów zajmujemy dopiero 72 miejsce. Najbardziej uciążliwy dla przedsiębiorców jest nasz system podatkowy – podkreśla Mariusz Pawlak – ekspert ZPP. Wyjaśnia, że na wypełnienie wszystkich dokumentów związanych z różnego rodzaju opłatami, przedsiębiorca musi poświęcic 395 godzin rocznie.

Bez kategorii

Kontrole przewozu kontenerów

Co 10 kontrolowany samochód ciężarowy był niesprawny technicznie. Rekordzista musi zapłacić ponad 53 tysiące złotych kary za rażące naruszenie norm obciążenia pojazdu – to efekt kontroli przewozu kontenerów w porcie w Gdyni i w Gdańsku.

2992

Kara dla spółki EnergiaPro

Prawie 85 tysięcy złotych musi zapłacić spółka EnergiaPro za narzucanie gminie Opole uciążliwych warunków dotyczących oświetlenia publicznego. Karę nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za nadużywanie pozycji dominującej na rynku.