Różne

Dziwna i niebezpieczna pasja 30-latka

Słupska grupa policjantów, zajmująca się ściganiem przestępstw w internecie, trafiła na wypowiedzi młodego mężczyzny, który w sieci chwalił się posiadaniem bardzo niebezpiecznych odmian węży. Faktycznie – w jego mieszkaniu odnaleziono kobrę indyjską, żmiję gabońską, trwożnicę pospolitą i żmiję rogatą. 30-letniemu mężczyźnie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Różne

Prezenter TV zamieszany w zagadkową śmierć

Funkcjonariusze policji stanowej z Arkansas w USA badają okoliczności zagadkowej śmierci Dextera Williamsa, którego martwego znaleziono w jacuzzi razem z jego przyjacielem, prezenterem miejscowej telewizji, Brettem Cumminsem. Policjantów, którzy znaleźli ciało Williamsa z oplecionym na szyi łańcuchem, wezwał właściciel mieszkania – informuje serwis foxnews.com

Różne

Niesamowity wyczyn Polaka. „Potraktowano mnie jak szalonego żebraka”

W ostatni etap maratonu dookoła świata wyruszył dziś z Moskwy polski biegacz – Piotr Kuryło. Jego przygoda zaczęła się niemal rok temu gdy wystartował z Augustowa do Lizbony. Następnie samolotem przedostał się do USA. Przebiegł 14 stanów i ponownie samolotem przeleciał przez ocean do położonego na północy Rosji Władywostoku.

Różne

„Cud” na drodze. Niemowlę przeżyło karambol

Sześciomiesięczne dziecko przeżyło zderzenie czterech aut na autostradzie prowadzącej do Auckland – informuje serwis. nzherald.co.nz. Za kierownicą samochodu siedział dziadek cudownie ocalałego malucha. W chwilę po wypadku mężczyzna zmarł. Jego żona powiedziała, że będzie on żył w ciele sześciomiesięcznego wnuczka, który przeżył karambol.

Różne

Niezwykły teleskop obchodzi swój jubileusz

Teleskop Kosmiczny Hubble’a (HST) wykonał właśnie swoją milionową obserwację – donosi NASA. Choć większości laików HST kojarzy się z pięknymi zdjęciami Kosmosu, jakie dzięki niemu udało się uzyskać, w rzeczywistości znaczną część jego czasu zajmują pomiary astronomiczne. Dokładnie tak było z obserwacją nr 1.000.000, którą wykonano w poniedziałek.