8160

Od nowego roku wzrosną ceny energii

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził ceny na 2011 roku pięciu z siedmiu sprzedawcom energii elekrycznej. Rzecznik URE Agnieszka Głośniewska powiedziała, że ceny prądu wzrosną od 4 do 7 procent w zależności od przedsiębiorstwa energetycznego. Wyjaśniła, że nie zatwierdzone są jeszcze taryfy dla Vattenfall i RWE Stoen, firmy te mają na razie zatwiedzone taryfy dystrybucji.

Bez kategorii

Najnowsze dane GUS o inflacji

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie wzrosły o 0,1 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem. W ujęciu rocznym inflacja wyniosła natomiast 2,7 procent – wynika z informacji Głównego Urzędu Statystycznego.

7556

Przewiduje się wzrost cen ropy i gazu w najbliższych latach

Ceny ropy i gazu w najbliższych latach wzrosną – uważa ekspert firmy doradczej Deloitte Wojciech Hann. Firma przygotowała raport o sytuacji na rynku energii, który prognozuje wiele zmian w tym zakresie. Choć w ciągu kilku lat bezpieczeństwo energetyczne Polski nie będzie zagrożone, za prąd będziemy musieli płacić jeszcze więcej ze względu na konieczność przeprowadzenia inwestycji w tej branży – prognozuje Wojciech Hann.

6752

„Dziennik Gazeta Prawna” – Wyższa inflacja-droższe święta

"Dziennik Gazeta Prawna" ostrzega przed wzrostem inflacji. Gazeta pisze, że czekają nas drogie święta. Według Ministerstwa Finansów, inflacja przekroczyła w październiku cel wyznaczony przez Narodowy Bank Polski i wyniosła 2,9 procent. Do jej wzrostu przyczynia się drożejąca żywność. W skali roku jej ceny wzrosną o blisko 5 procent. "Dziennik Gazeta Prawna" podaje, że cena chleba może być w grudniu o 10 procent wyższa niż rok wcześniej.

6448

Ekonomiści o przejęciu Energi przez PGE

Eksperci ostrzegają, że jeśli dojdzie do przejęcia spółki energetycznej Energa przez Polską Grupę Energetyczną ceny prądu mogą wyraźnie wzrosnąć. Wczoraj po południu do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek PGE o zgodę na zakup od Skarbu Państwa ponad 84 procent akcji Energi.

2214

Wzrost inflacji w czerwcu to spore zaskoczenie

Wzrost inflacji w czerwcu to spore zaskoczenie – komentuje informacje Głównego Urzędu Statystycznego ekonomista banku BZ WBK Piotr Bujak. W czerwcu ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły rok do roku o 2,3 procent. Większość ekonomistów spodziewała się, że w ubiegłym miesiącu roczna inflacja była niższa od majowej, która wyniosła 2,2 procent.