7556

Przewiduje się wzrost cen ropy i gazu w najbliższych latach

Ceny ropy i gazu w najbliższych latach wzrosną – uważa ekspert firmy doradczej Deloitte Wojciech Hann. Firma przygotowała raport o sytuacji na rynku energii, który prognozuje wiele zmian w tym zakresie. Choć w ciągu kilku lat bezpieczeństwo energetyczne Polski nie będzie zagrożone, za prąd będziemy musieli płacić jeszcze więcej ze względu na konieczność przeprowadzenia inwestycji w tej branży – prognozuje Wojciech Hann.

7384

Mniejsze podwyżki prądu

Podwyżki cen prądu dla gospodarstw domowych w przyszłym roku będą mniejszy niż 10 procent. Wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk zapowiada, że wbrew oczekiwaniom spółek energetycznych, które chcą podwyżek przekraczających nawet 20 procent, ceny prądu wzrosną znacznie mniej i poziom wzrostu będzie jednocyfrowy.

5188

GUS podał dane o inflacji

Wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych w skali roku wyniósł, podobnie jak przed miesiącem, 2 proc. – informuje Główny Urząd Statystyczny. Znajdował się on poniżej celu inflacyjnego określonego przez Radę Polityki Pieniężnej (2,5 proc.).

3476

Spekulacje na zbożu

Spekulacje na zbożu Spadek produkcji zbóż w Polsce, ale również niskie zbiory w innych krajach, powodują wzrost cen krajowego ziarna, głównie pszenicy konsumpcyjnej. Część ekspertów ostrzega, że tak naprawdę to nie trudna sytuacja na rynku, ale działania spekulacyjne powodują to, że pszenica drożeje – czytamy w "Naszym Dzienniku".

1722

NBP: raport o inflacji

Zgodnie z danymi zawartymi w najnowszym raporcie o inflacji NBP, w okresie styczeń – maj 2010 obniżały się wszystkie miary inflacji bazowej, a jej wskaźnik po wyłączeniu cen żywności i energii spadł z 2,4 procent rok do roku w styczniu do 1,6 procent w maju.