5772

Bezrobocie w strefie euro

Bezrobocie w strefie euro wciąż jest na rekordowo wysokim poziomie i wynosi 10,1 procent. Takie dane z sierpnia, które nie zmieniły się od lipca, podał unijny urząd statystyczny. Niezmienne są też wyniki w całej Unii Europejskiej, gdzie podobnie jak w lipcu, bez pracy było 9.6 procent obywateli. W Polsce – według Eurostatu – sytuacja także nie zmieniła się w porównaniu z lipcem.

5512

Spadek bezrobocia

Sierpień był kolejnym miesiącem spadku bezrobocia. W ubiegłym miesiącu spadło ono do 11,3 procent z 11,4 procent w lipcu. Mimo to, było wyższe niż przed rokiem w tym samym czasie. W sierpniu 2009 roku bezrobocie wynosiło 10,8 procent.

4136

Adamski: spadek liczby osób bez pracy latem nie jest zaskoczeniem

Ekonomista Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan Jacek Adamski uważa, że spadek bezrobocia w lipcu to efekt poprawy sytuacji w światowej gospodarce. Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w ubiegłym miesiącu poziom bezrobocia wyniósł 11,4 procent wobec 11,6 procent w czerwcu. Bezrobocie było jednak wyższe niż przed rokiem w lipcu 2009 roku, wówczas wynosiło 10,7 procent.

Bez kategorii

Mniejsze bezrobocie

Widać symptomy poprawy na rynku pracy – wynika z informacji Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Wskaźnik rynku pracy, informujący z wyprzedzeniem o zmianach wielkości bezrobocia maleje kolejny miesiąc z rzędu. Według analityków BIEC w najbliższych miesiącach liczba bezrobotnych powinna w dalszym ciągu spadać.