8436

Zarabianie za klikanie

W naszej wielkiej rodzinie „Wiadomości” powinniśmy sobie wzajemnie pomagać. Wszyscy piszemy z zamiłowania, bez oczekiwania na zapłatę. Ale nie pogardzimy chyba kilkoma dodatkowymi groszami. Zawsze będzie na długopis albo na nowa myszkę…

Bez kategorii

Jakie zmiany czekają nas w systemie emerytalnym?

Rząd ma dzisiaj zdecydować o skali zmian w systemie emerytalnym. Od stycznia przyszłego roku, albo cała nasza składka będzie przekazywana ZUS, póki finanse państwa się nie poprawią, albo wpłaty do OFE radykalnie się zmniejszą, bo rząd wprowadzi dobrowolność udziału w tak zwanym "drugim filarze". Reforma może przynieść budżetowi w 2011 roku 24 miliardy złotych oszczędności, a w każdym roku następnym – po 2 miliardy. Sprawa transferów do OFE ma być- według zapowiedzi wicepremiera Waldemara Pawlaka- rozpatrywana przez Radę Ministrów.

116

Wara wam od mojego patriotyzmu!

Miłość do ojczyzny nie ma partyjnych barw. Kochać ją można łącząc to z sympatią do lewicy, prawicy, centrum albo funkcjonując bez żadnych partyjnych preferencji. I nie życzę sobie, aby ktokolwiek na ich podstawie oceniał mój patriotyzm.