Różne

Zimny prysznic dla Rosjan. Niemcy zszokowani

Niemiecka prasa jest zszokowana odłączaniem na dwa tygodnie gorącej wody w Rosji – donosi newsru.com. Każdego roku Rosjanie od Kaliningradu do Kamczatki wracają do czasów Związku Radzieckiego – pisze niemieckie czasopismo "Focus". Ciepłą wodę odłącza się, aby naprawić rury wodociągowe, które są wykorzystywane od czasów Stalina.

Różne

Putin zbiera na pomnik. Ministrowie się zrzucą

Władimir Putin w środę położył kamień węgielny pod przyszły pomnik Piotra Stołypina, wdrażającego reformy premiera carskiej Rosji, który w 1911 roku został zamordowany przez rewolucjonistę – informuje serwis izviestia.ru. Obecny premier Rosji, aby zdążyć z budową monumentu na jubileusz 150-lecia urodzin reformatora, który przypada w 2012 roku, postanowił zebrać pieniądze sam i ….polecił swoim ministrom, aby na ten cel przeznaczyli jedną pensję.

Różne

Dziwna choroba Amerykanki. „To mnie przeraża”

U Adele Edwards z Bradenton na Florydzie zdiagnozowano bardzo rzadkie schorzenie, które wykryto po tym, jak kobieta przyszła po pomoc w walce z uzależnieniem od jedzenia… sofy – informuje serwis dailymail.co.uk. Aby wyjść z tego uzależnienia Adele próbowała nawet hipnozy. Sama była zdziwiona tym, jak wiele ta kuracja jej dała. – Lekarze powiedzieli mi, że mogłam dostać blokady brzucha, a moje jelita mogły eksplodować. To mnie przeraża – mówi.

Różne

Batalia o jedno słowo. „To jest nasz obowiązek”

Gruziński deputowany, Szota Małaszchija, zaproponował, aby na wszelkich publikacjach drukowanych w kraju dopisać słowo "okupacja". W parlamencie Gruzji wkrótce rozpocznie się debata nad odpowiednim projektem ustawy, który przewiduje wprowadzenie specjalnych wymagań wobec wszelkiego słowa drukowanego, wydawanego na terytorium kraju – podaje agencja Rosbałt. – To nasz obowiązek – przekonuje Małaszchija.